Co to dokładnie jest server VPS?

Są pojęcia, które nic nam nie mówią.

Co jak co, ale w dzisiejszych czasach żyjemy w czasach, w których nie mamy na nic czasu. Niestety czasem nie mamy nawet czasu na poczytanie na jakiś temat. W związku z tym czasem nie rozumiemy niektórych pojęć. Takim właśnie często nierozumianym pojęciem jest server VPS. Skrót ten ma oczywiście swoje rozwinięte. Chodzi o Wirtualny Serwer Prywatny. Trzeba przyznać, że na chwilę obecną jest to rozwiązanie unikalne. Dostarcza użytkownikowi niezależność jak i także możliwość zbliżoną dedykowanego serwera bez cenowego przeskoku i to przy znacznie mniejszych zasobach, które oferuje nam serwer fizyczny, czyli dedykowany. Jak najbardziej jest to nowa technologia. Pozwala nam ona na utworzenie wielu maszyn wirtualnych w obrębie jednej jedynej fizycznej maszyny. Musimy tutaj zaznaczyć, że wszystkie maszyny wirtualne są całkowicie od siebie odizolowane.

Co można jeszcze dodać?

Server VPS innymi słowy jest serwerem zaawansowanym wirtualnym. W jego przypadku zostało zastosowane oprogramowanie, które powala na możliwość jak najbardziej pełnej emulacji fizycznego serwera dedykowanego. W stosunku do serwera pełnego dedykowane różnicą jest to, że wspólnie wielu użytkowników wykorzystuje sprzętowe zasoby.

Użytkownicy i ich olbrzymi dany wybór.

Użytkownicy w dzisiejszych czasach nie mają co narzekać. Mają naprawdę olbrzymi wybór. Do wyboru mają takie operacyjne systemy jak: Fedora, Centos, SUSE, Windows czy też administracyjne panele jak cPanel oraz DirectAdmin.

Be the first to comment on "Co to dokładnie jest server VPS?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*